SON DAKİKA

Haber Rizem

Bahçelerinde resim çekilen gebe bayan ve eşini taşladılar

Bahçelerinde resim çekilen gebe bayan ve eşini taşladılar
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 14:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Manavgat’ın Side Mahallesi’nde oto yıkamacıda çalışan İsmail Saygılı’nın eşi Elif Demir, hamileliği 8’inci ayına girince özel emniyet görevlisi olarak çalıştığı firmadan müsade aldı.

Elif Demir, doğacak bebeklerine hatıra olması amacıyla fotoğraf çektirmek için internetten araştırma yaptı. Çift, Alanya’nın Kargıcak bölgesinde bir otelde ve sahilde çekim yaptırmak amacıyla bir fotoğrafçıyla anlaştı.

​31 Temmuz günü Alanya’ya dışarı giden çift, otel çekimlerinin peşinde sahile inerek resim çektirmeye başladı.

ÇİFTİ TAŞLAYARAK UYARDILAR

Drone ile yapılan çekimler esnasında sahilin yandaki muz bahçesindeki O.K., güya “Burası benim özel mülküm, mülkümden çıkın.” diyerek, çifte taş attı. Bir zaman sonra fotoğrafçıların gitmesinin ardındaki sahilden ayrılmaya çalışan çifti, kendilerine taş atan kişi ile Avsallar Muhtarı olduğunu söyleyen İbrahim Görgülü’nün de arasında bulunduğu 8 kişi durdurdu.

Elindeki silahla çifti durdurduğu iddia edilen Görgülü, “Siz bizim özel mülkümüzde, muz bahçemizin üstünde drone ile çekim yapamazsınız. O fotoğrafçılar buraya gelecek. O görüntüleri silecekler.” dedi.

Bahçelerinde fotoğraf çekilen hamile kadın ve eşini taşladılar

1 SAAT ALIKOYULDULAR

Takriben 1 saat tutulan çift, Elif Demir’in fenalaşmasının arkasında bırakıldı. Elif Demir ve İsmail Saygılı, Mahmutlar Jandarma Karakolu’na giderek İsmail Görgülü, O.K. ve diğer kişilerden şikayetçi oldu.

“O FOTOĞRAFÇILAR BURAYA GELSİN”

Yaşadığı anları Demirören Haber Ajansı’na anlatan Elif Demir, “Toplam 8 kişiydi, arkamızdan koşarak geldiler. Eşimi tuttular. Fotoğrafçılar zaten önden gidiyorlardı, arabalarımız ayrıydı. Birinin elinde silah vardı, eşimi tutup, ‘Sen yabancısın nereye gidiyorsun, sizi bir yere göndermeyeceğiz. O fotoğrafçılar buraya gelsinler’ diyerek bizi salmadılar.” diye konuştu.

Bahçelerinde fotoğraf çekilen hamile kadın ve eşini taşladılar

“HAMİLEYİM, BIRAKIN GİDELİM’ DİYE YALVARDIM”

Eşiyle birlikte tabanca zoruyla tutulduğunu anlatan Elif Demir, “Hamileyim, bırakın gidelim, çok susadım’ diye yalvardım kendilerine, fakat göndermediler. Saat 20.00 gibiydi. Aralarından biri muhtarmış. Hepsi içkiliydi. ‘Gitmeyeceksiniz buradan, sizi göndermeyiz’ dediler. 45 dakika daha sonra ben fenalaşınca, muhtara ‘ambulans istiyorum’ dedim. Kendi arasında ‘bunları gönderelim’ diye konuştular. Sonrasında bizi bıraktılar.” şeklinde konuştu.

Bahçelerinde fotoğraf çekilen hamile kadın ve eşini taşladılar

“DEVLETİN VERDİĞİ SİLAHLA SİZİ VURURUM”

Muhtar İbrahim Görgülü ve yanındakiler tarafından tehdit edildiğini söyleyen İsmail Saygılı ise “Biz gidelim deyince ‘Gidemezsiniz’ dediler. Eşim, ‘Ben ambulans istiyorum, fenalaştım, hamileyim’ dedi. Eşime ‘Sen sussana, zaten hamilesin’ diyerek küfür etmeye başladı. Ben de ‘Sen nasıl konuşuyorsun’ deyince ‘Sen sus, sana söylev izni mi verdim, senin kafanı taşa sürterim. Kıvılcım çıkartırım. Ben semt muhtarıyım, sizi vuracaktım demin. Bu devletin verdiği silahla sizi vururum, siz hiçbir şey yapamazsınız’ dedi.” diye konuştu.

Bahçelerinde fotoğraf çekilen hamile kadın ve eşini taşladılar

“BEN ONLARI KORUDUM ASLINDA”

Avsallar Mahallesi Muhtarı İbrahim Görgülü ise olayın kendisiyle ilgisi olmadığını belirterek, “Orası benim mıntıkamın dışarıda. Benimle ilgisi yok. Arkadaşımın muz bahçesi. Muz bahçesinin orada drone ile fotoğraf çekmişler. Ben onları orada korudum gerçekte. Darp edilmelerini önledim. Onların başına bir şey gelmesini engelledim.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER