Ayrıca İmam Ayrıca Lisanslı Futbolcu!

Ayrıca İmam Ayrıca Lisanslı Futbolcu!
Ayrıca İmam Ayrıca Lisanslı Futbolcu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Salihli ’ye 3 yıl önce tayini meydana çıkan Muhammet Varol, namaz vakitlerinde cübbesini giyip cami cemaatine namaz kıldırırken, hafta sonları da mahallenin kulübü için yeşil sahada forma giyiyor.

Geçtiğimiz sezon Emirspor Başkanı Mustafa Yüksel ’in kendisine yaptığı teklifle takımda forma giymeye başladığını söyleyen Varol, “Takımda oynayıp oynamayacağımı sordu. Ben de çocukluğumdan bu yana futbola gönül verdiğimi belirterek teklifi kabul ettim. Geçmişte amatör ligde öyle fazla galibiyet şampiyon Emirspor ’da lisanslı olarak forma giyiyorum” biçiminde konuştu.

Bir imam olarak halkın ve cemaate bambaşka bir vizyon gösterdiğini kaydeden Varol, “Amacımız spora ve sportmenliğe olan bakışı düzeltmek. Bazen takım arkadaşlarımı motive etmek adına uğraşıyorum. Mahallemizden her kesim bana takviye oluyor. Oyuna dahil olduğumda taraftarların yoğun bir ilgisi laf konusu. Yan bu durum bende büyük bir heyecana sebebiyet veriyor.” ifadelerini kullandı.

Emirspor Teknik Direktörü Akın Kahraman, ligde iyi bir konuma geldiklerini belirterek, “İmam arkadaşımızı Salihli ’de yaptığımız halı saha maçlarından tanıyordum. Spor aktivitesi oldukça yüksek birisi” dedi.

Kulübün başkanı Mustafa Yüksel ise, Muhammet Varol ’un takıma hem saha içinde hem de saha dıştan takıma büyük takviye ve katkı sağladığını vurguladı.  

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.