Apple TV’ye 4K ve HDR desteği ne zaman geliyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aylar öncesinden 4K destekli bir Apple TV’nin tanıtımının düzenleneceği söylentisi yayılmıştı, ancak bu konuya ilişkin Apple üreticisi tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmamıştı. Bunun üzerine Apple yeni bir değişiklik yaparak 4K ve HDR desteği içeren bir Apple TV’yi piyasaya sürmeyi hedefliyor. Apple gerçekleştirileceği 4K ve HDR destekli yeni değişiklikle ilgili hazırlık sürecine başladı.

APPLE 4K VE HDR DESTEĞİ İÇİN HAZIRLIK SÜRECİ BAŞLADI!

Mac Rumors‘dan yapılan açıklamaya göre; iTunes, kullanıcıların önceden satın almış oldukları filmleri 4K ve HDR’ı desteklediği şeklinde listelemeye başladı, Apple’ın mağazasının ve cihazlarının da yakında daha kaliteli videoları destekleyebileceğini öne sürdü.

Şu an için İTunes aracılığıyla filmleri 4K veya HDR formatında indirmenin hiçbir yolu bulunmamakta, şimdilik yalnızca satın alma geçmişinde görülebilmektedir.

Bu yeni özelliklerin artık film geçmişinde görülebilmesi, Apple’ın 4K ve HDR formatı için hazırlık yaptığını ve gelecekte videoları 4K olarak izleyebileceğimizi gösteriyor.

Mac Rumors’un raporuna göre, 4K özelliğin Passengers, Fantastic Beasts And Where To Find Them gibi filmlerin geçmişinde görülebiliyor olması da Hem Colombia Pictures’ın hem de Warner Bros’un yüksek çözünürlüklü filmler için kolları çoktan sıvadığını gösteriyor.

YENİ SÜRÜM NE ZAMAN DUYURULACAK?

Yeni sürümün ne zaman duyurulacağına gelirsek, Apple genellikle Sonbahar başlarında yeni ürünlerini duyurması ve ortada yeni bir Apple TV varsa, bunu önümüzdeki sonbahar da tanıtma ihtimalinin de bir hayli yüksek olduğu söylenebilir.