SON DAKİKA

Haber Rizem

Anadolu Ateşi’nin Troya’sı Antalya’da sahnelendi

Anadolu Ateşi’nin Troya’sı Antalya’da sahnelendi
Bu haber 08 Ağustos 2018 - 9:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin farklı illerinin yanı sıra 100’ün üzerinde ülkede, 45 milyon seyirciye ulaşan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Doğu ile Batı kültürlerini buluşturan müzikal gösteride, 200’den pozitif dansçı, iki binden pozitif kostümle performans sergiledi. 2018 Troya Yılı”na özel hazırladığı Troya gösterisini Antalya’nın Serik ilçesindeki Aspendos Arena’da sahneledi.

DÜNYANIN 10 BAŞKENTİNDEN SAHNELENECEK

Topluluğun Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, davet öncesi yaptığı açıklamada, İzmirli Homeros’un yazdığı bu eserin batılı sanatçılar tarafından Rönesans döneminden beri birçok kez yorumlandığını fakat ilk kez reel Troyalılar, yani Anadolulular tarafından yorumlandığını belirtti.

Anadolu Ateşi'nin Troya'sı Antalya'da sahnelendi

TROYA YILI

Gösterilerinin dünyanın her yerinde müthiş ilgi gördüğünü, en son Pekin ve Şangay’da tur yaptıklarını dile getiren Mustafa Erdoğan, “Troya ören yerinin UNESCO kadar koruma alanı duyuru edilmesinin 20. yılındayız. Bu sebeple Kültür ve Turizm Bakanlığı 2018 yılını Troya yılı bildiri etti. Biz de bu sebeple dünyanın çoğu yerinde Troya turnesi yapmaya çalışıyoruz. Kendi tiyatromuzda Türkiye’de bir turnesini yaptık. Antalya’da zaten durmadan varız. Gerisinde bir Ege turu olacak. Troya’yı dünyanın 10 önemli başkentinde sahneleyeceğiz ve tüm insanlığa Troya kültürünün bize, Anadolu’ya ait olduğunu anlatmaya devam edeceğiz.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER