Ali Ağaoğlu’ndan ‘Batıyor’ İddialarına Yanıt: Haberler Kasıtlı Yapılıyor

Ali Ağaoğlu'ndan 'Batıyor' İddialarına Yanıt: Haberler Kasıtlı Yapılıyor
Ali Ağaoğlu'ndan 'Batıyor' İddialarına Yanıt: Haberler Kasıtlı Yapılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağaoğlu Şirketler Grubu Idare Heyeti başkanı Ali Ağaoğlu, özellikle sosyal medyada gündeme gelen ‘Ağaoğlu batıyor’ haberlerini ciddiye almadığını belirterek, “Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak sermaye açısından Türkiye’nin en kuvvetli ve köklü kurumlarının başında geliyoruz.” dedi

AĞAOĞLU’NDAN “BATIYOR” İDDİALARINA YANIT

Ortaköy’deki evinde basın mensupları ile bir sohbet toplantısı aranjör ve Bodrum’da 12 milyon metrekarelik alanda gerçekleştirmeyi planladığı “Yaz-kış hayat projesi” ile ilgili veri veren Ağaoğlu, şirketine yönelik kriz iddiaları ile ilgili de konuştu. Son dönemde gayrimenkul sektörü ile ilgili çok spekülasyon olduğunu aktaran Aliağaoğlu, haberlerin kasti şekilde olumsuz yapıldığını söyledi.

“SEKTÖRE ZARAR VERMEK İSTENİYOR”

1981 yılından bu yandan her krizden daha dinç çıktıklarını ifade eden meşhur meslek adamı, hakkında çıkan haberlerle ilgili şu yorumlarda bulundu: “Sosyal medyadaki trol hesaplarda ‘Ağaoğlu batıyor’ haberlerine rastlar olduk. Lider olmanın bedeli, bu tür haberleri ben hiç ciddiye almıyorum. Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak sermaye açısından Türkiye’nin en dinç ve köklü kurumlarının başında geliyoruz. Sahiden bu nesil haberlerin niçin yayıldığını da biliyorum. Ağaoğlu, gayrimenkulun lider markasıdır. Bizimle ilgili çıkarılan bu nesil haberler ile sektöre acitmak isteniyor. Maslak 1453 projemizde satılacak konutumuz kalmadı. Çekmeköy projemizde ise tahminimiz üstünde istek gördük. Projenin inşaatı devam ediyor. Dairelerin yarısından fazlası satıldı. Türkiye’nin en stratejik projelerinden olan Milletlerarası Finans Merkezi projesini biz üstlendik. Derhal ise Bodrum’da 12 milyon metrekarelik alanda Avrupa’nın en büyük yaşam projesini hayata geçiriyoruz. Böylesine kayda değer işlere imza atan bir marka olarak yaratılmak istenen olumsuz algıyı doğal karşılıyorum.”

“ÇARKLARIN DÖNMEYE DEVAM ETMESİ LAZIM”

“İşimizi yapmaya devam edeceğiz” diyen Ağaoğlu, “Çarkların dönmeye devam etmesi lazım. Krizlerden defalarca çıkış yaptık” ifadelerini kullandı.

BODRUM PROJESİ İÇİN KOLLARI SIVADI

Bodrum’da fazla kayda değer bir projeye imza atacaklarını belirten Ali Ağaoğlu şunları söyledi: “Bodrum projemiz için uzun senelerdir çalışıyoruz. Pazar araştırmalarımız ve alıcı beklentileri doğrultusunda projemizde şartların değişmesi yapıyoruz. Yaz kış yaşanacak ve her ihtiyacın bir arada bulunduğu projeyi erişilebilir fiyatlardan sunacağız.

Projemizi hemen şimdi lanse etmeden hatta ön istek toplamaya başlamadan yurtiçi ve yurt dışından fazla olumlu geri dönüşler alıyoruz. Geçmiş projelerimizde olduğu gibi yoğun ilgiyle karşılaşacağımızı düşündüğümüz Bodrum projemizde kolay ulaşabilir lüks bir hayat alanı kurguluyoruz. Üzerimize oynanan oyunlara inat yatırım yapmaya istihdam sağlamaya devam ediyoruz. 2050 yılında nüfusumuz 95 milyona ulaşacak. Yalnızca bu bilgi bile bu alanda ihtiyaç olduğunu gösteren en önemli göstergedir. Gayrimenkul daha uzun yıllar kazandıran bir yatırım arabulucu olacak.”