SON DAKİKA

Haber Rizem

ABD’de milyonlarca insanın hayatı tehlikede

ABD’de milyonlarca insanın hayatı tehlikede
Bu haber 13 Eylül 2018 - 1:56 'de eklendi ve 265 views kez görüntülendi.

ABD’yi vuracak Florence kasırgasının son yılların en şiddetli kasırga olması bekleniyor. Güney Carolina’da etkili olacağı ifade edilen kasırgadan dolayı tahliye mesajları yağıyor.

ABD'de milyonlarca insanın hayatı tehlikede

BÜYÜK ALIŞVERİŞLER YAPILDI

ABD Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, daha önce perşembe akşamı ya da cuma sabahı karaya ulaşacağı tahmin edilen kasırganın cumartesi karada etkili olacağı belirtildi.

Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia’nın kıyı kesimlerindeki marketler ve benzin istasyonlarından insanlar büyük miktarda alışveriş yaparken, bazı yollar da tek yöne düşürüldü.

ABD, Florence Kasırgası’nı bekliyor

ABD'de milyonlarca insanın hayatı tehlikede

“MİKE’IN YUMRUĞU GİBİ İNECEK”

Yaklaşan kasırga nedeniyle Güney Carolina, Kuzey Carolina ve Virginia eyaletlerinde tahliye emri verilenlerin sayısı 1,7 milyonu buldu. Ayrıca, kasırganın 5,4 milyon kişinin yaşadığı alanda etkili olacağı belirtilirken, insanlar iç bölgelere yolculuğa başladı.

ABD’nin “en asi” boksörlerinden Mike Tyson’a atıfta bulunan Federal Acil Durum Yönetimi Ajansı yöneticilerinden Jeff Byard yaptığı açıklamada, “Bu hafif bir rüzgar olmayacak. Florence Carolina kıyısına Mike Tyson yumruğu gibi inecek.” ifadesini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER