SON DAKİKA

Haber Rizem

330 bin KOBİ’ye faizsiz 10.3 milyar TL

En az 330 bin KOBİ’ye 50 bin liraya kadar faizsiz kredi paketi uygulamasını başlattıklarını açıklayan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, en geç haftaya netleşeceğini söyledi

330 bin KOBİ’ye faizsiz 10.3 milyar TL
Bu haber 24 Şubat 2017 - 11:31 'de eklendi ve 587 views kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletiyle oluşturulacak kredi oranlarını açıkladı.
Canikli, “Konu ile ilgili yasa çalışması tamamlandı, bir Bakanlar Kurulu kararı çıkartacağız. En geç önümüzdeki haftadan itibaren, uygulamaya koyuyoruz. Piyasadan özellikle bu ekonomideki dalgalanma nedeniyle nakde ihtiyacı olacak tüm firmalara, hepsine istisnasız bu desteği sağlayacağız. Nefes alan herkese bu imkanı vereceğiz. Hayat belirtisi olan bütün firmalar kurtulacak, onların batmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Canikli, “15 bin KOBİ’ye 50 bin liralık faizsiz kredi vermiştik. Şimdi en az 330 bin KOBİ’ye 50 bin liraya kadar faizsiz kredi paketi uygulamasını başlattık. Hemen hemen ihtiyacı olan, şartları taşıyan tüm KOBİ’lere bu finansal desteği sağladık. Bununla ilgili yaklaşık 10,3 milyar liralık kaynak aktarılacak. KOBİ’lere kredi vermeye en küçükten, en çok ihtiyacı olandan başladık” açıklamasında bulundu.

 

 

Yeni Şafak

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER