- Siyaset

23 Nisan oturumunda CHP’li Özel sözleri, Başbakan Yıldırım’ı kızdırdı

TBMM’nin açılışının  98. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla  Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında özel  gündemle toplandı. Genel Kurul’daki görüşmeleri izlemek üzere Meclise geldi. Erdoğan, Mecliste TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından resmi törenle karşılandı. AK Parti’li vekiller Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ayakta alkışladı. Erdoğan, vekilleri Rabia selamıyla selamladı. Tören kıtasını selamlayan Erdoğan’ı, Şeref Kapısı önünde TBMM Başkanı İsmail Kahraman karşıladı. Erdoğan daha sonra, Genel Kurulda kendisi için ayrılan locaya geçti. Genel Kurul’a sırasıyla CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Lideri Devlet Bahçeli geldi.

GENEL KURUL’DA OTURMA DÜZENİ DEĞİŞTİ

Genel Kurul’da oturma düzeni soldan sağa MHP, İYİ Parti, HDP, CHP ve AK Parti olarak değişmiş oldu. İYİ Parti sıralarına oturan ilk isim Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu oldu. Halaçoğlu bir ara öne eğilip sıra önüne asılan İYİ Parti tabelasına baktı. Genel Kurul boyunca İYİ Parti sıralarında Halaçoğlu ile Balıkesir Milletvekili İsmail Ok yan yana oturdu. Daha sonra İzmir milketvekili Aytun Çıray gelerek iki vekilin arka sıralarına oturdu. 3 vekil zaman zaman kendi aralarında konuştu.İYİ Parti’ye geçen CHP’liler  Genel Kurul’a girince önce CHP sıralarına gitti. Ancak, 15 Vekil, İYİ Parti sıralarına oturmadı. Vekiller, CHP sıralarının en arkasında hep birlikte oturdu.

AK PARTİ ADINA BAKAN YILMAZ KONUŞTU

AK Parti adına Başbakan Binali Yıldırım yerine Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuştu.  Yılmaz şunları söyledi: “TBMM’nin 98. kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Bugün çocuklarımızın bayramı. Kahraman şehitlerimizin bayramı. Ordusu galip gelsin diye aç kalan aziz milletimin çocuklarının bayramı. Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.” Toplantıda konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da soru önergelerinini yanıtlanmadığını dile getirdi.

15 TEMMUZ ATIŞMASI 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na AK Parti Grup Başkanveli Mustafa Elitaş yanıt verdi ve 15 Temmuz gecesi belediye başkanın evinde kave içtiğini dile getirdi.  Elitaş’a CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yanıt verdi. Özel, konuşmasında Başbakan Binali Yıldırım’ın 15 Temmuz gecesi Ilgaz Tüneli’ned saklandığını öne sürdü. 

BAŞBAKAN ÇOK SİNİRLENDİ 

Bu sözlere Başbakan Binali Yıldırım çok sinirlendi. Söz alan Yıldırım, sizin kaçtı dedğiniz başbakan uçakların vurulması için talimat verdi” dedi. Başbakan’ın sözleri AK Partililer tarafından ayakta alkışlandı. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın