SON DAKİKA

Haber Rizem

2018 Genç Çiftçi 30 Bin TL Hibe Desteği Başvurular basladi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2018 yılında genç çiftçilere 30 bin TL destek ödemesi yapmaya devam edecek. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğde destek ödemesi başvuru şartları ve ödeme yapılacak projelere ilişkin bilgi verildi.

2018 Genç Çiftçi 30 Bin TL Hibe Desteği Başvurular basladi
Bu haber 26 Mart 2018 - 10:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika açıklaması az önce geldi. Resmi Gazete’de yayımlanan kararda “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği”ne yer verildi. Buna göre genç çiftçilere 30 bin TL hibe destek ödemesi bu yıl da yapılacak.

Tebliğle kırsal alanda yaşamakta olan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esaslara Resmi Gazete’de yer verildi.

HANGİ PROJELERE DESTEK VERİLECEK?

Buna göre, genç çiftçilerin hazırlayacağı projeler şu konularda olacak:

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, arı sütü, ana arı, polen ve benzeri arı ürünleri üretimi, ipek böceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği ve tesis yapımı, kapama meyve bahçesi tesisi, fide, fidan, iç ve dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, çok yıllık yem bitkisi yetiştiriciliği, kültür mantarı üretimi ve tesis yapımı, çok yıllık tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, coğrafi işaretli, organik veya iyi tarım uygulamalı bitkisel ve hayvansal üretim.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Genç çiftçilerin, destekten yararlanması için bugün itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Daha önce Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmamış olma şartı da aranıyor.

ÖN BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Destek için ön başvurular, “https://gencciftci.tarim.gov.tr” adresinden yapılacak. Kesin başvurular, genç çiftçilerin proje uygulayacağı kırsal alanda ikamet ettiği veya ikamet etmeyi taahhüt ettiği yerleşim biriminin bağlı olduğu il/ilçe müdürlüklerine şahsen gerçekleştirilecek.

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN;

Facebook grubumuza üye olun ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapın. Facebook grubuna katılım için TIKLAYIN

30 BİN LİRAYA KADAR DESTEK VERİLECEK

Başvurusu kabul edilip, hibe sözleşmesi imzalayarak, belirlenen şartları yerine getiren genç çiftçiye en fazla 30 bin liraya kadar hibe ödemesi yapılacak. Proje, KDV hariç hazırlanacak ve hibe ödemesi buna göre gerçekleştirilecek.

Başvurular, bugünden itibaren 5 iş günü geçtikten sonra başlayacak ve 20 gün devam edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER