18 Yaşındaki Genç Belediye Meclis Üyeliği İçin Namzet Adayı Oldu
- Siyaset

18 Yaşındaki Genç Belediye Meclis Üyeliği İçin Namzet Adayı Oldu

Manisa’nın Demirci ilçesinde 18 yaşındaki Lokal Yönetimler öğrencisi Ahmet Kara, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den Demirci Belediye Meclisi Üyeliği aday adaylığı için tatbik yaptı.

Manisa’da Demirci Belediyesi Meclis Üyeliği için AK Parti’den namzet adayı olan 18 yaşındaki Ahmet Kara hazırladığı kullanım evraklarını AK Parti Demirci İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Acar’a teslim etti.

Belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvuruda bulunan en genç isim olarak dikkat çeken Ahmet Kara, “Ben, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘Gençler şahlanışımız ve yükselişimiz sizsiniz’ sözüyle bu yola çıktım” derken, AK Parti Demirci İlçe Başkanı Mehmet Acar ise “Genç kardeşimiz Ahmet Kara’yı bu öz güveninden nedeniyle tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanımızın gençlere verdiği önemi hepimiz biliyoruz. Gençlerimizin siyasette bizlerden ve büyüklerden öğrenecekleri çok şeyler var lakin şuanda Ahmet kardeşimiz tam tersini yaptı büyüklerine örnek oldu ve belediye meclis üyeliği için namzet adaylığı başvurusunu yaptı” dedi. – MANİSA