SON DAKİKA

Haber Rizem

15’liler Çanakkale ruhunu anlatıyor

15’liler Çanakkale ruhunu anlatıyor
Bu haber 04 Nisan 2017 - 11:28 'de eklendi ve 656 views kez görüntülendi.

Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Çanakkale Gönüllüleri” projesi  kapsamında, gönüllü öğrencilerin Esenler’de bulunan her okulda Çanakkale ruhunu anlattığı program, Nene Hatun İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

1.800 GENÇ, ÇANAKKALE BİLİNCİ AŞILIYOR

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün, Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılında hayata geçirdiği “Çanakkale Gönüllüleri” projesi ile ilçedeki öğrencileri şanlı tarihimizle buluşturmaya devam ediyor. Proje kapsamında Esenler’de bulunan 52 okuldaki her bir sınıftan seçilen ve “Esenler’in 15’lileri” olarak adlandırılan “Çanakkale Gönüllüsü” 1.800 genç, Tarihi Yarımada’da düzenlenen kampta Çanakkale Zaferi konusunda özel olarak eğitildiler. Çanakkale Gönüllüleri’nin “Çanakkale Bilinci” kazandıkları programda Esenler’in 15’lileri, Genelkurmay Başkanlığı’nın izniyle bir günlük askerlik görevlerini de yaptılar.

KAHRAMANLARIN DESTANSI MÜCADELESİ DİLLERDE

Gönüllü öğrenciler, önce kendi sınıflarına ve ailelerine, sonra da tüm Esenler halkına kahraman dedelerinin ve ninelerinin verdiği destansı mücadeleyi anlatıyorlar. Proje ile Esenler’de Çanakkale ruhunu yaşatmak, Esenlerlilerin tarihi ve kültürüyle yeniden ilişki kurmaları ve milli değerlerini daha iyi tanımaları amaçlanıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER