- Otomobil

Elon Musk, Tesla Model 3 için hedefi tutturamadı

1 Nisan şakası ve iflas söylentileri üzerine her yerde konuşulmaya devam eden teknoloji adamı Elon Musk’ın bir diğer gündem konusu kendisine ait olan Tesla şirketi oldu. Elon Musk’ın Tesla şirketi için planladığı üretim rakamlarının belirlendiği gibi gitmediği açıklandı. Musk’ın Tesla Model 3 için hedeflediği rakamlarda azalmalar görüldü. Bir nevi Elon Musk, Teslası Model 3 için hedefini ıskaladı diyebiliriz.

Tesla için gelen rakamlara bakacak olursak, 2018’in Ocak, Şubat ve Mart aylarında toplamda 9,766 adet Tesla Model 3 üretildiği görülüyor. Elon Musk ise Mart’ın sonuna doğru haftada 5,000 üretime çıkacaklarını söylemişti. Buna rağmen gelen rakamlar, 2,500 Model 3 üretildiği ve Musk’ın istediği rakamlara ulaşılmasının da bu yılın ortalarına doğru uzayacağı gözüküyor.

Bunun sonucunda, geçtiğimiz yıl sonunda analistlerden gelen Tesla’nın üretim hedeflerine cevap vermekte zorlanacağına dair analizlerin doğru çıktığını gözler önüne seriyor. Her ne kadar herkesin konuştuğu bir şirket olsa da, Tesla’nın bir takım zorluklarla da uğraştığını söyleyebiliriz. 

Bir cevap yazın