SON DAKİKA

Haber Rizem

Rize Emniyet Müdürü Vuruldu, Bakan Soylu’dan Ilk Tanımlama Geldi

Rize Emniyet Müdürü Vuruldu, Bakan Soylu’dan Ilk Tanımlama Geldi
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:34 'de eklendi ve 167 views kez görüntülendi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, İl Emniyet Müdürlüğü binasında bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı. Saldırıda Emniyet Müdürü şehit olurken, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile 2 koruma polisi de yaralandı.

BAKAN SOYLU’DAN BIRINCIL AÇIKLAMA

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, “Bakan Yardımcımız ve Güvenlik Müdürümüz Rize’ye gidiyor. Olayla ilgili derin bir inceleme yapılacak, teferruatlar incelenecek” ifadesini kullandı.

KAHREDEN HABER GELDİ

Atak sonrası Rize Devlet Hastanesine kaldırılan Rize İl Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

RİZE GÜVENLIK MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ KİMDİR?

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Altuğ Verdi, 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1989 yılında Polis Kolejinden, 1993 yılında Polis Akademisinden mezun olması akabinde, sırasıyla İstihbarat Daire Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kudüs Başkonsolosluğu, Şırnak Güvenlik Müdürlüğü, Adana Emniyet Müdürlüğü, Birleşik Milletler Kosova Uzlaştırma Gücü, Birleşmiş Milletler Haiti Barıştırma Gücü, Mersin Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ve Başbakanlık Koruma Dairesi Başkanlığında öbür rütbelerde görev yaptıktan sonra 28.12.2016 tarihinde 1.Sınıf Güvenlik Müdürlüğüne terfi etmiştir.

Keza, Sayın İl Emniyet Müdürümüz ülkemizi ABD ve Almanya başta edinmek üzere çoğu yabancı ülke nezdinde düzenlenen görüşme ve programlarda temsil etmiş olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Altuğ Verdi, 19.08.2017 tarihli Devlete Ait Gazete’de yayınlanan ve 2017/348 sayılı Kararname ile Rize Güvenlik Müdürü olarak atanmış olup, evli ve bir kız babasıdır.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Bir Polis Memuru Tarafından Şehit EdildiRize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi, Bir Polis Memuru Tarafından Şehit Edildi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER