SON DAKİKA

Haber Rizem

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden zanlı tutuklandı

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden zanlı tutuklandı
Bu haber 19 Aralık 2018 - 16:27 'de eklendi ve 191 views kez görüntülendi.

Rize Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi’yi şehit eden zanlı İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, savcılıkta ifadesi alındıktan sonra çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Dün saat 14.50 sıralarında Rize İl Emniyet Müdürlüğü binası içerisinde Derepazarı İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi ile görüşmesinin gerisinde aldığı silahı ile çabuk makam odasına girerek Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi’yi boynundan, Personel Şube Müdürü Ercan Polat’ı sol göğüs ve sırtından vurduktan sonra kendisine ateş eden koruma polis memuru Yiğit Can Köksal’ı bacağından yaralamıştı. Saldırıda Güvenlik Müdürü Altuğ Verdi şehit olurken, Personel Şube Müdürü Polat ise ağır şekilde yaralanmıştı. Kendisi ayağından vurularak etkisiz ışık halkası getirilen Sarıcaoğlu, tedavisinin tamamlanmasının gerisinde gece geç saatlerde yoğun güvenlik önlemleri aşağıda Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Rize Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Buradaki sorgusunun arkasında Rize Adliyesi’ne ambulans ile getirilen Sarıcaoğlu’nun ifadesi nöbetçi savcı göre alınarak, Sulh Cinayet Mahkemesine tutuklanması talebiyle gönderildi. Rize Sulh Cinayet Mahkemesi göre ‘Bilerek adam öldürme, adam öldürmeye girişim ve silahla adam yaralama’ suçlarından tutuklanan zanlı Saracoğlu cezaevine gönderildi.

Öte yandan zanlının Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile tayin işini konuşmak için gittiğini, konuşmanın ardındaki makamdan çıktıktan sonra neden her yerde geriye doğru döndüğünü hatırlamadığını dile getirdiği öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER