Pandemide emekli olmak istemeyen doktora, imza kampanyalı destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

RİZE’nin Ardeşen ilçesinde yaş haddinden dolayı emeklilik vakti gelen ve şubat ayında mesleği bırakmaya hazırlanan 42 senelik tabip Ali Sarı (72), pandemi döneminde meslektaşlarını yalnız bırakmamak için dilekçe vererek görevde kalmak istedi. Çevresinde oldukça sevilen doktora destek için vatandaşlar da stant açıp imza kampanyası başlattı. 

Ardeşen ilçesinde görevli 42 senelik Aile Hekimi Ali Sarı’nın vazife süresi yaş haddinden dolayı şubat ayında doluyor. Emekliliği gelen tabip, pandemi döneminde meslektaşlarını yalnız bırakmamak için dilekçe vererek görevde kalmak istedi. Çevresinde de oldukça sevilen tabip için vatandaşlar da stant açıp imza kampanyası başlattı. Kampanyaya katılan vatandaşlar, imza atarak destek veriyor. 

’75 YAŞINA KADAR DEVAM EDEBİLİRİM’Sıkıntılı bir salgın sürecinde mesleği bırakmak istemediğini özetleyen Ali Sarı, “Görevimi layıkıyla halletmeye çalıştığıma inanıyorum. Senelerdir vatandaşımıza hizmet etmeye çalıştım. Her şeyin de bir sonu var. 72 yaş hekimlikte son yaş oluyor, kanun bu şekilde söylüyor.  31 Ocak 2021 geçmişine kadar görevimi devam ettireceğim ve 1 Şubat itibariyle emekli olacağım. Vatandaşımızın yapmış olduğu kampanya bir jesttir. Beni mutlu etti. Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde görevimizi icra ettik. Bu kanun yalnız benim için değil tüm hekimlerimiz için geçerlidir. Yurttaşlarımız emekli olacağımı duyunca üzüldüler. Kanunen uygun olması halinde 75 yaşıma kadar devam edeceğimi düşünüyorum. Ben aile hekimi olmadığım insanlara da hizmet ettiğim için sağ olsunlar, bir topluluk beni kabul edip sahiplendi. Ben kimseyi senin aile hekimin ben değilim diye demeden hizmet etmemezlik yapmıyorum. Vatandaşımızın bu davranışı beni oldukça mutlu etti. Gözlerim yaşardı” dedi.’GÖREVİNE DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUZ’Ardeşen Tecim ve Endüstri Odası Başkanı İsmail Kuyumcu tabip Ali Sarı’nın emekli olmaması için vatandaşların imza kampanyası başlattıklarını belirterek, “Ikimiz de destek veriyoruz. Hakikaten yurttaş tarafınca istenilen, sevilen doktorumuza haiz çıkıp görevine bir süre daha devam etmesini istiyoruz” dedi.Tayfun Tan ise, “Ardeşen’de sıhhat sektörü denilince ilk akla gelen doktor Ali Sarı’dır.  Benim de çocukluğumun doktorudur, benden öncekilerinde çocukluk doktorudur. Bu salgın sürecinde görevde kalmış olarak hizmete devam etmek istiyor, bizde destek veriyoruz” diye konuştu. 

Sevilay Yanılmaz da, “Ardeşen’imizin ilk doktoru olarak kendisini tanıdım. Görevinin bitmesini istemiyoruz, devam etmesini istiyoruz. Ardeşen’e hala lazım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Adem AKATİN