SON DAKİKA

Haber Rizem

Hobi Olarak Başladı, Hemen Süslediği Su Kabaklarını 500 Liradan Satıyor

Hobi Olarak Başladı, Hemen Süslediği Su Kabaklarını 500 Liradan Satıyor
Bu haber 11 Aralık 2018 - 14:22 'de eklendi ve 173 views kez görüntülendi.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde oturan evli ve 3 çocuk babası Ali Osman Karakuş(41), 2 yıl önce internette gördüğü tamamlanmış kabağın aynısını gerçekleştirmek istedi. Su kabağını işledikçe değişik süs eşyaları ortaya çıktığını görebilen Karakuş, hobi olarak bu işe başladı. Su kabaklarından avize, gece lambası ve değişik süsleme eşyaları yapan Karakuş’un eserlerini görenler satın olmak istedi. Bunun üzerine işlediği kabakları internet üzerinden 100 ile 500 lira arası fiyatlara satışına başlayan Ali Osman Karakuş, elde ettiği gelirle biri üniversite, diğeri ortaokulda okuyan çocuklarının eğitim masraflarını karşılayıp, konut ekonomisine de katkı maddesi sağladı.

“KABAK PARALARIYLA ÇOCUĞUMU OKUTMAYA ÇALIŞIYORUM”

Ali Osman Karakuş, “Bir gün internette gezerken kabak resmi gördüm. ‘Acaba nasıl olur. Ben yapabilir miyim’ diye heveslendim. O hevesle başladım. Kendi kendime öğrendim. Kendimi de epey geliştirdiğime inanıyorum. Kabağın ışıkla dansı çok güzel. Saatlerce tahammül isteyen bir şey. Saatler sonradan ortaya bir eser çıktığında gerçekte çok büyük keyif alıyorum. Hobi olarak başlamıştım bu işe. Ilk zamanlar kabak bulmada zorlanıyordum. Çünkü başlıca Akdeniz ikliminin ürünü bunlar. sonradan kendi kullanacağım kabakları da yetiştirmeye başladım. İşten geldiğimde yorgunluğumu bir iki saat bu şekilde gideriyorum. Ayrıca konut ekonomisine de katkı maddesi sağlıyorum. Üniversitede okuyan çocuğum var. Şöyle diyebilirim sattığım kabak paralarıyla çocuğumu okutmaya çalışıyorum. Ev bütçesine katkı maddesi yapmaya çalışıyorum. Bu işten tutku alıyorum. Ticaret ilk planımda yok” dedi.

“OTANTİK BİR MANZARA SAĞLIYOR”

Su kabağından birçok şey yapabildiğini kaydeden Ali Osman Karakuş, “Avize yapabiliyoruz, gece lambası yapabiliyoruz. Şekerlik, kuş yuvaları, vazolar, biblolar aklınıza ne gelirse kabaktan yapıyoruz. Bulunduğu ortama da çok otantik bir görüntü sağlıyor. Gelen siparişler ne istiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER