SON DAKİKA

Haber Rizem

Enflasyonla Mücadeleye Yardım İçin Çalışanlara Bir Ücret İkramiye Verdiler

Enflasyonla Mücadeleye Yardım İçin Çalışanlara Bir Ücret İkramiye Verdiler
Bu haber 10 Aralık 2018 - 10:13 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Define ve Maliye Bakanı Patent Albayrak koordinesinde açıklanan Enflasyonla Topyekün Çaba Programı zarfında ürün ve hizmetlerinde yıl ardına kadar minimum yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt eden firmalara, Sungurlu-Samsun kara yolunda etkinlik bildiren Sun-Ka Kağıt Karton ve Karton Ambalaj şirketleri de eklendi. Program kapsamında, yöneticiliklerini Akıllı ve Levent Öztekin kardeşlerin yaptığı iki öbür firmada istihdam edilen 150 kişiye bir maaş ikramiye verildi, keza firmaların ürün ve hizmetlerinde de en az yüzde 10 indirim uygulandı.

“ÇALIŞANLARIMIZA BİR TEDARIK YARDIM DEVRETMEK İSTEDİK”

Yöneticilerden Akıllı Öztekin, dünyada ve Türkiye’de yaşanan hesaplı gelişmelerden nedeniyle Enflasyonla Topyekün Mücadeleye Yardim Programı’na takviye belirlemek için karar aldıklarını söyledi. Programın açıklandığı tarihten itibaren ürün ve hizmet fiyatlarında yüzde 10’luk bir indirime gittiklerini hem çalışanlara da bir ücret ikramiye verdiklerini vurgulayan Öztekin, “Idare olarak şirketlerimizin her zaman en değerli kaynakları olarak gördüğümüz çalışanlarımıza, ekonomik dalgalanmalara aleyhinde bu kuvvet günleri daha iyi geçirebilmeleri için bir tedarik takviye saptamak istedik. Bu kış aylarında yaşayabilecekleri zorlukları beraber üstlenelim istedik.” dedi.

“HÜKÜMETİMİZE, DEVLETİMİZE GÜVENİYORUZ”

Takriben 30 takvim bir firma olduklarını ve yaptıkları üretimle ekonomiye katkı sağladıklarını dile getiren Öztekin, şöyle devam etti:

“Geri dönüşüm firmasıyız. Sıfırdan katma değerinde üretiyoruz. Külüstür ve atık kağıtları ekonomiye geri kazandırıyoruz. 150 çalışanımızla Türkiye ve Çorum ekonomisine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Biz hükümetimize, devletimize güveniyoruz. Onlara güvendiğimiz için de Almanya’dan yeni makine ve donanım getirdik. Bu makineleri yeni yatırımla bir an önce faaliyete geçirerek ekonomiye katkı gerçekleştirmek istiyoruz. Bu Vesile Ile çoğunluğu kadınlardan oluşan ilave 50 kişiye daha istihdam sağlayacağız.”

“ÖRNEK OLMASI GEREKEN BİR DAVRANIŞ”

Çalışanlardan Kenan Erkan da fabrika yöneticilerine teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu:

“Yöneticilerimiz, enflasyonun artışından dolayı iyi bir miktarda bize yardımda bulundular. Fazla teşekkür ediyoruz. İçinde bulunduğumuz koşullarda şayet birçok işyeri kapanıyor veya baskı duruma düşüyor. Birçok fabrikalarda işçiler bedava izne gönderiliyor. Bu ortamda bize bir ücret ikramiye verdiler. Misal olması gereken bir davranış.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER