SON DAKİKA

Haber Rizem

Dinar Belediye Başkanı Acar, İyi Parti’den Adaylığını Açıkladı

Dinar Belediye Başkanı Acar, İyi Parti’den Adaylığını Açıkladı
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:43 'de eklendi ve 109 views kez görüntülendi.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde iki dönemdir Belediye Başkanı olan Saffet Acar, İYİ Parti’den belediye başkan adaylığını açıkladı.

Dinar Belediyesi meclis salonunda partililere seslenen Belediye Başkanı Saffet Acar, “Ben Dinar’ı, Dinarlıyı fazla seviyorum. Halkımın talep ve temayülünü önemsiyorum. Dinar halkına hizmetin Hakka hizmet olduğuna inanıyorum, Allah utandırmasın. Halkımın hizmetindeyim, İYİ Parti’den Dinar Belediye Başkan adayıyım” ifadelerini kullandı.

Acar şunları söyledi:

“9 Mart 2009 tarihinde ilk kez belediye başkanlığı seçimlerinde kıymetli gönül dostlarımızın Dinarlı dostlarımızın sevenlerimizin oylarıyla belediyeyi aldık. 5 yılımızı fazla başarılı bir şekilde yeniden birlik ve beraberlik içerisinde geçirdik. 30 Mart 2014 seçimlerinde siz değerli dostlarımız yine Dinar’da özverili gönül dostlarımızın baştan sona oylarımızı artırarak birinci kez yüzde 51 ikinci kez yüzde 60 oyla ikinci kere belediyeyi kazandık. Bağlı ikinci dönemimizi bitirmemize şurada 3 ya da 3 buçuk ay kaldı. Bu zamana değin aslında çok iyi şeyler yapmaya çaba gösterdik. 10 yıl içerisinde 10 gün izin kullanmadım. Her gün sabahleyin ezanında kalktım, gece yarısına dek acaba Dinarıma, ilçeme ve insanlara nasıl yardımcı olabilirim diye elimden geldiğince, dilimin döndüğünce, gücümün yettiğince hizmet etmeye çalıştım. Dolayısıyla geldiğimiz noktada Allah nasip kısmet ederse 31 Mart 2019 seçimleri olacak. Bu seçimlerle alakalı herhangi bir tasarrufum olmayacağını söyledim. Çünkü ben defalarca şunu söylüyorum ölçü; her şeyi yapacaksınız yerinde, zamanında ve kararında. Dedim ama benim ölçüm buraya kadar olmalı lakin geldiğimiz noktada gerçekten bu kadar emeği de birilerine bırakıp da heba olmasına gönlüm razı olmadı. Dinar bizim, Dinar’da yaşayanlar bizim. Ben Dinar’ı çok seviyorum, Dinarlımı çok seviyorum. Dinar’da yaşayan herkese hizmet etmeye çalışıyorum. Dolayısıyla bu yolda belki eşim birincil kez duyacak. Şu saate değin böyle bir muhakkak niyetim yoktu. Dün kıymetli başkanıma da söyledim lakin geldiğimiz nokta bizi bu yola sevk ediyor. Ülkemizin geldiği bu noktada oysa durumu herkesi bir vefa borcuna sevk ediyor. Allah nasip şans ederse ben vefa borcumu biraz önce de ifade ettiğim gibi elimden geldiğince, dilim döndüğünce ve gücümün yettiğince Dinarlıya kendimi adayacağım. İnşallah bahtı açık şanslı olur. Cenabı Allah utandırmasın. Birlik ve beraberlik içerisinde Dinara layık olduğu yere daha güzeline yaşanabilir bir şehir olma yolunda inşallah beş sene içerisinde Dinarımızı hak ettiği yere getirme çabası içerisinde olacağım. Dinar ile büyük bir aile olduk. İyi günde fena günde acı günde mutlu günde birbirimizin yanına olacağız. Cenabı Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” – AFYONKARAHİSAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER