SON DAKİKA

Haber Rizem

Başkan Adem Çalkın, Kars’ın İktidardan Diğer Şansı Değil!

Başkan Adem Çalkın, Kars’ın İktidardan Diğer Şansı Değil!
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:44 'de eklendi ve 126 views kez görüntülendi.

AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kars’ın muhalefetle kaybedecek zamanının kalmadığını ve Kars’ın 31 Mart lokal seçimlerde iktidardan diğer şansının olmadığını belirtti.

Kars’ın muhalefetle özellikle belediye fazla şeyler kaybettiğini ifade eden Başkan Adem Çalkın, Karslıların 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak lokal seçimlerde sandığı bu arada düşünmesi gerektiğine uyarı çekti.

AK Parti Kars İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında kentte devir yapan yerel ve milli basının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Çalkın, lokal seçimler öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kars’ın belediye de geldiği son durumun çok acı olduğunun altını çizen Başkan Adem Çalkın, Kars’ın 5 sene kaybı olduğunu ve bu kaybın Karslılara çok ağır bedellere neden olduğunu söyledi.

2014 seçimlerinden önce AK Partili belediye göre yapılan yatırım ve projelerin ardından Kars’a geçen sürede belediye göre çivi zeka çakılmadığın vurgulayan Başkan Adem Çalkın, “Cumhurbaşkanımız İl Başkanları Toplantısı’nda Belediye Başkan adayımızı bildiri etti. Hepinizin yakından tanıdığı 2010-2014 yılları aralarında İl Başkanlığımızı yapmış Avukat Ensar Erdoğdu, Belediye Başkan adayımız olmuştur. Tabi teşkilattan gelmesi, Kars’ta çok uzun yıllar ticaretle uğraşan bir ailenin mensubu olması, Kars’ta yaşaması ve kişiliğiyle ön plana çıkan bir şahsiyettir. Adayımız ile inşallah Kars Belediye Başkanlığı farklı bir şekilde alacağımıza inanıyoruz” dedi.

Aday tanıtımından daha sonra seçim çalışmalarına başlayacaklarını bildiren Başkan Adem Çalkın, “AK Parti teşkilatı hiçbir süre seçimden seçime çalışan bir teşkilat değildir. defalarca saha olan bir teşkilattır. Bizim için sahaya inmek veya inmemek söz konusu değil. Zaten biz hiç sahadan çıkmayan bir teşkilatız. İnşallah birkaç gün daha sonra adayımız gelecek. Milletvekillerimiz gelecek. Bizde o günden itibaren startımızı vereceğiz. ve Kars Belediyesi’ni iktidara taşıyacağız. Taşımak zorundayız. Karslının bu anlamda karar vermesi çok basit, eğer Kars’ı iktidara taşırsak nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz. Muhalefete taşırsak, şimdiki gibi nelerle karşılaşacağımızı biliyoruz. Buna Karslı iyi karar verecek. Teşkilatlarımızla birlikte, adayımızla birlikte, milletvekillerimizle birlikte Allah nasip ederse, Kars Belediyesi’ni özlediği yere, iktidara taşıyacağız” diye konuştu.

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, sonradan basın mensuplarıyla hafıza-alışverişinde bulundu. Başkan Adem Çalkın, basın mensuplarına gösterdikleri ilgiden dolayı da teşekkür etti. – KARS

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER