SON DAKİKA

Haber Rizem

Ankara, Yapılan Iş Birliği Sonucunda CHP’ye Bırakıldı

Ankara, Yapılan Iş Birliği Sonucunda CHP’ye Bırakıldı
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:45 'de eklendi ve 151 views kez görüntülendi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP ile İYİ Parti aralarında yürütülen ‘iş birliği’ görüşmelerinde bir uzlaşıya varıldığını ileri sürdü. Sarıkaya, “Sonuçta Ankara’nın CHP’de kalması konusunda uzlaşmaya varılmış” dedi.

Muharrem Sarıkaya, “Müzakerelerin tıkandığı nokta” başlığıyla yayımlanan yazısında “Müzakerede gelinen noktaya 4 büyükşehirde kilitlenme” ifadesini kullandı.

AKŞENER’İN TALİMATI SONUCU, KARAR VERİLDİ

“Aşılması için de bu akşama değin mesafe alınması gerekiyor” diyen Sarıkaya, şöyle devam etti:

“Nitekim İYİ Parti lideri Akşener ‘Tıkanıklık bu akşama kadar aşılamazsa çarşamba sabah görüşmelerin noktalanması’ talimatını arkadaşlarına vermiş ve CHP tarafına da bu iletilmiş. Karara da hafta sonu yoğun şekilde aralıksız trafik sonucu varılmış. CHP’den Bülent Tezcan’ın çekilmesi sonrası müzakerelere devam eden Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile İYİ Parti’den Koray Aydınlatılmış ile cumartesi gecesi liderlerin buluşmasının hemen peşinde pazar gününü yoğun mesai ile tamamlamış. Daha önce 9 büyükşehir üzerinde sürdürülen müzakere bir kenara bırakılıp, 81 il üzerinden tekrar başlatılmış. Salıcı ve Okumuş pazar günü en az 5 kez iki lider arasında mekik diplomasisi yürütmüş. Sonuçta Ankara’nın CHP’de kalması konusunda uzlaşmaya varılmış.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER