SON DAKİKA

Haber Rizem

222 Kişinin Alınacağı Meslek İçin Binlerce Birey Sıraya Girdi

222 Kişinin Alınacağı Meslek İçin Binlerce Birey Sıraya Girdi
Bu haber 11 Aralık 2018 - 16:23 'de eklendi ve 1.489 views kez görüntülendi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde istihdam edilmek üzere 222 kişinin işe alınacağının duyurulması üzerine binlerce birey uygulama yerine getirmek için kültür merkezi binasına akın etti. Sabahın erken saatlerinde beklemeye başlayanlar uzun kuyruk oluşturdu. Belediye ekipleri de, 5 bine ulaşan uygulama sırasında bekleyen adaylara nehir ve pasta ikramında bulundu.

EKİPLER, KUYRUKTA BEKLEYENLERE NEHIR İKRAM ETTİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na alt olarak istihdam edilmek üzere memur alımı için başvurular 4 gün önce yapılan duyurularla başladı. Bildiri üstüne başvurular sürerken, son başvuru formu tarihinin bitimine 2 gün kala ise yüzlerce birey başvuruların alındığı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi önüne akın etti. Tatbik yapanların sayısı 5 bine ulaşırken, merkezin binası girişi ve merdivenlerinin yanı sıra sokak aralarında uzun kuyruklar oluştu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri de, kuyrukta bekleyen adaylara çay, kahve ve su ikramında bulundu.

TOPLAMDA 222 KIŞI ALINACAK

Büyükşehir Belediyesi bünyesine değişik niteliklerde itfaiye eri ve zabıta memuru, Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesine ise dağıtılmış niteliklerde mühendis, kimyager, tekniker ve teknisyen elde etmek üzere toplamda 222 personelin, başvuruların ardından işe alınacağı belirtildi.

BAŞVURULAR 12 ARALIK’TA SONA ERİYOR

Personel alımlarında KPSS şartının olduğunu açıklayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Alımlar Mahalli İdarelere ‘İlk Kez Atanacaklara Dair Imtihan ve Tahsis Yönetmeliği’ hükümleri çerçevesinde yapılacaktır. Bütün alımlarda KPSS şartı bulunmakta olup Büyükşehir Belediyesi ve TİSKİ Genel Müdürlüğünün resmi internet sitelerinde memur alım ilanlarımız yayımlanmaktadır. Alınacak personelin sınıfı, unvanı, derecesi, adedi, KPSS puan türü, KPSS taban puanı, nitelikleri, kullanım şekli, tatbik zamanı gibi tüm ayrıntılar ilanlarımızda yayımlanmıştır. Kullanım şartlarına yerinde bulunan hemşerilerimizin bu süre kapsamında başvurularını özen ile gerçekleştirmeleri siklet taşımaktadır” dedi.

“SIRA EDINMEK İÇİN SIRA BEKLİYORUZ”

Meslek başvurusu için Konya’dan geldiğini anlatan Emrullah Bıyıklı, yoğunluk sebebiyle zorluk çektiklerini söyledi. Bıyıklı, “Konya’dan meslek başvurusu yerine getirmek için geldik lakin sırada sefillik çekiyoruz. Meslek başvurularında olması gereken tepe, kilo ölçümü gibi ölçümlerin yapılmayacağı söyleniyor. Buna bir müdahale etmeleri lazım. Ön başvuruların internet üzerinden yapılması, mülakata çağırılacak şahısların belirtilen günlerde çağırılması daha hoş olurdu. Saatlerdir burada sıradayız. Arkamızda da binlerce kişi var. Sıra olmak için sıra bekliyoruz” diye konuştu.

İtfaiye eri alımı için meslek başvurusunda bulunmak için İstanbul’dan gelen Burak Gül ise “İtfaiye personeli alımı için İstanbul’dan geldim. İtfaiye personeli almak için özel şartlar gerekiyor. Yalnız burada böyle bir şart değil. Herhangi bir ön lisans mezunu olan bir birey de benzer bölüme başvurabiliyor. Buda bu bölümü okuyan kişiler için adaletsizlik oluşturuyor” diyerek tepki gösterdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER